شما اینجا هستید   |

    بنیاد امداد : لطفا در اشتراک گذاری این ویدیو ما را همراهی کنید

این پروژه با هدف آموزش به گروهی از کودکان محروم از تحصیل، در حاشیه‌ی شهرری، در سال ۱۳۹۶ آغاز گشت.
از تمام مرز‌های ملیت، قومیت، نژاد، طبقاتِ اجتماعی، دین و… عبور کرده؛ و کودک تنها با ابعاد کودکی‌ش و به دلیل عدم دستیابی به شرایط تحصیل، در مدرسه پذیرفته می‌شد‌.
از این رو مدرسه بدون مرز، با رویکردی فرا مرزی، التزام به قانون اساسی ایران و مبتنی بر تعهد به کنوانسیون حقوق کودک، از تمام کودکان حائز شرایط _اعم از کودکانِ مهاجرین و پناهندگان_ استقبال کرده است.
چرا که کودکان بی‌گناه‌ترین‌اند و امر آموزش جزو طبیعی‌ترین حقوق هر کودکی است.
در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ تعداد ۸۰ کودک محروم از تحصیل در قالب چهار کلاس آموزشی، در معرض تعلیم و تربیت قرار گرفته و این روند برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ نیز ادامه خواهد داشت.
سال تحصیلی پیش‌رو از اول آبان‌ماه آغاز می‌شود. علت تاخیر در این امر، مسائل مربوط به تامین اعتبار مالی از محل خیرخواهی خیّرین است.
هزینه تحصیل هر دانش‌آموز برابر با رقم تقریبی ۱/۵ میلیون تومان برای یک سال تحصیلی است. به عبارتی هزینه‌ی ماهانه هر دانش آموز برابر با ۱۵۰ هزار تومان است.هر کدام از شما عزیزان می‌توانید با تخصیص هر مبلغی، حداقل هزینه‌ی یک روز تحصیلی را برای کودکانِ محروم از تحصیل فراهم نمایید.
تنها راه احقاق جامعه‌ای نیک‌خواه، توجه تمام‌قد به موضوع تعلیم و آموزش شهروندی کودکان این سرزمین است.در این میان رسالت ما توجه به کودکانی است که از قطارِ شتابان تحصیل جا مانده‌اند و محیط حاکم بر زندگی‌شان این حق طبیعی را از آن‌ها سلب نموده است.
با همد‌لی و هم‌رهی شما یک گام مثبت برای اعتلای خود و جامعه خواهیم برداشت.

به اشتراک بگذارید : | | |